پشتیبانی

نشانه های مهم گنج و دفینه و آموزش گنج یابی در ایران - دانلود کتاب چشم طلایی میراث زرین نشانه گنج دفینه علوم غریبه

سایت گنج یابی

نشانه های مهم گنج و دفینه و آموزش گنج یابی در ایران


دانلود کنید: چشم طلایی  میراث زرین   اسرار نشانه ها   گنج باستان   نشانه های کهن  راهنمای جوغن ها   رمزیاب نشانه گنج  همه کتابها


نشانه های مهم گنج و دفینه و آموزش گنج یابی در ایران

نشانه ای است که در ابتدای ورودی و دهانه غار قرار گرفته باشد که نشانه عدم وجود تله فیزیکی یا شیمیایی است و یا دانستن این مطلب که در دیگر موارد خصوصا در غارها و تونل هایی که به نوعی بسته یا مسدود گشته اند، وجود تله فیزیکی اجتناب ناپذبر است! لذا به دیوارهای کناری به هیچ عنوان نباید دست بزنید...

 

در اینجا مطلبی کوتاه در مورد علائم شناسی آنهم در خاورمیانه برای شما میگذارم. البته در رابطه با این مطلب حرف و سخن بسیار است و کسانیکه توضیحات بیشتری را در این رابطه، نیاز دارند، می توانند به کتابهای بنده مراجعه فرمایند.

اما علائم شناسی در ایران با خیلی جاهای دیگر دنیا فرق می کند و خیلی از دوستان فقط در سایتها و وبلاگهای خارجی دنبال معنی و مفهوم آنها می گردند و یا تعدادی از دوستان آذری زبان ما، فقط سایتهای ترکیه را عینا ترجمه کرده و مورد استفاده قرار داده و تازه آن مطالب را وحی منزل می پندارند!؟ و خود را نیز مدعی نیز می دانند!!

اما حتی همان سایتها نیز دچار اشکال و خطاهای بسیار هستند و یا اینکه بسیاری از مطالب آنها اصلا به درد کشورمان نمی خورد!

وقتی این دوستان، به یکباره (ظرف کمتر از یکماه) استاد گردیده اند و حداقل دارای تجاربی عملی در این مقولات نیستند، بدون داشتن اطلاعات مورد نیاز این رشته و با استناد به آن مطالب سایتهای ترکیه، اقدام به رمزگشایی کرده و بسیاری از کاوشگران را نیز بدتر سر در گم می کنند!

بنده نمی خواهم بگویم که نظرات بنده تماما درست و بی غلط می باشد، اما میتوانم بگویم که لااقل جزء معدود کسانی هستم که در این عرصه خاک ها خورده اند! تا بتوانم امروز به این نقطه برسم. البته همانطور که بارها ذکر کرده ام، هیچکس نمی تواند ادعا نماید که در باستان شناسی (خصوصا علم نشانه ها) کاملا استاد می باشد، زیرا هر لحظه ممکن است با کشف جدیدی ، تمام محفوظات گذشته اش به یکباره زیر رو گردد و به کل نظریه مروزش به بایگانی تاریخ بپیوندد!

امروزه در اکثر نقاط دنیا چه در موارد مجاز و چه غیر مجاز، با روش های علمی بدنبال گمانه زنی و گنج پژوهی میروند. البته باید متذکر شوم که حتی از علم فراتر هم وجود دارد که آن را تجربه گویند و به راستی که تجربه خود به تنهایی، یک استاد راهنما می باشد و در همین جا باید اعتراف نمایم که خود بنده با آنهمه تجارب عملی و نیز دانش علمی، بسیار پیش آمده که از چنین افرادی که خاک خورده و سینه سوخته این کار می باشند مشورت کرده ام و از آنان درسها، گرفته ام.

فهمیدن و درک علائم و ... سپس دقت در نکات کلیدی و حساس میتواند موفقیت شما در کارهایتان گردد. لذا اکیدا توصیه می نمایم که اگر خود علم کافی و نیز تجاربی تاثیر گذار، ندارید، تا زمانیکه پیر و یا استاد ندارید، به دنبال این کار نروید! کسانی که به دنبال حفاری میروند باید علائم شناسان خوبی نیز باشند و اگر علائم شناس خوبی نباشید حفار خوب و موفقی نیز نخواهید بود. زیرا هر علامت و نشانه ای، برای خودش داستان و حکایتی زیبا و حتی پیچیده و مرموز بدنبال دارد! مانند خطوط تصویری که هر کدام از آنها حرفی برای گفتن دارند.

به طور مثال باید بدانید که سگ یا گاو ، لاکپشت و ماهی ، مار و مرغ و یا هر تصویری چه مفهومی دارد تا بتوانید یک حفاری موفق، داشته باشید و از  زحماتتان نیز نتیجه لازم را دریافت دارید.

بسیاری از آقایان، در سایتها و وبلاگهای موجود، خود را باستان شناس و ...  معرفی نموده و دفتر و دستکی به راه میاندازند و خود را باستان شناس یا علائم شناس معرفی میکنند! و وقتی یه سوال ساده از ایشان می پرسید، یا یکسری چرندیات تحویلتان می دهند و یا اینکه الکی و با استنادی تکراری و مسخره پاسخ می دهند که آن مکان چیزی نیست و علامت شما کلا بکر و طبیعی است!!

با اینکه علائم شناسی چندین واحد دانشگاهی و یا حتی می تواند بعنوان یک پایان نامه قوی بکار رود چطور این آقایان به شما و دیگران به این راحتی پاسخ میدهند و با یک نگاه سطحی آنهم یک یا چند عکس و بدون بررسی و دقت لازم، به اشتباه، پاسخ داده و اینگونه شما را راهنمایی می کنند!؟

 

در اینجا بنده به اختصار به چند نمونه از نشانه های دفینه و چگونگی گمانه زنی جهت شروع به حفاری را برایتان ذکر می نمایم تا کاملا متوجه عمق مطلب بالا بشوید.

مثلا شما باید همواره خصوصیات هر حیوان را مد نظر خود داشته باشید تا بتوانید درست نظر دهید و یا اینکه گاهی اوقات متراژها و فواصل از محل نشانه تا هدف ، به چند سانت هم خلاصه می شود و همچنین باید به یاد داشته باشید که هدف شما میتواند در یکی از مکانهای دارای شرایط دفینه گذاری، قرار گرفته باشد! و نباید فقط به یک یا دو نقطه معطوف نشوید و حتما به علائم موجود (هر چند کوچک) توجه کامل داشته باشید.

تمامی علائم و نشانه ها این معنی را دارا می باشند که هدف در کنار سنگ یا در پهلوی تپه ای وجود دارد. ضمنا علامت و نشانه ای می تواند گمراه کننده نیز باشد و یا دفینه اش را برداشته باشند.

از دیگر علائم و نشانه های مهم، نشانه ای است که در ابتدای ورودی و دهانه غار قرار گرفته باشد که نشانه عدم وجود تله فیزیکی یا شیمیایی است و یا دانستن این مطلب که در دیگر موارد خصوصا در غارها و تونل هایی که به نوعی بسته یا مسدود گشته اند، وجود تله فیزیکی اجتناب ناپذبر است! لذا به دیوارهای کناری به هیچ عنوان نباید دست بزنید.

باید بررسی نمایید که آثار و علائم بجای مانده یا نشانه های مورد استفاده، متعلق به کدام دوره باستانی است، زیرا علائم در دوره های مختلف با هم فرق می کردند و توسط سربازان حکومتی، پادشاهان، وزیران و یا راهزنان بعنوان نشانه دفینه یا مقبره ای که در انبار و یا اتاقک یا اتاقهایی در زیر زمین مخفی میشدند، مورد استفاده قرار می گرفتند.

باید توجه داشته باشید که نشانه های دفینه راهزنان و گنج های حکومتی، با هم تفاوت دارند. حتما ابتدا باید زیر خود نشانه مورد بررسی واقع گردد (بهترین روش در این حالت، استفاده از تجهیزات و لوازم فلزیابی و گنج یابی است)، نکته دیگر اینکه در محل قرار و ملاقات راهزنان با یکدیگر، وسایل کمی می گذاشتند، و بدلیل وجود نشانه در محل قرار گیری سرمال (دفینه اش را قبلا برداشته اند).

 

 

نشانه ها حتی به ما میگویند چه کسی و با چه تعداد نفراتی، دفینه را در اینجا گذاشته اند و بطور مثال: دفینه ایی که توسط دو نفر راهزن مخفی شده باشد، حتما قبری در جلوی نشانه است که دارای دفینه میباشد.

گنجینه ای که در خزینه (سفیدخانه و تنور) قرار دارد، متعلق به راهزنان یا سرداری می باشد.

نشانه دفینه های اصلی همواره برای آنها سوگند خورده شده و دارای مال بزرگی می باشد و گذارنده برای خود در نبودش نفرین گذاشته است (نفرین همان طلسم یا موکل می باشد)، چند متر به سمت راست، سپس چپ و نیز شمال و جنوب نشانه را، می بایست بررسی کنید، همه موارد (همچون تله، قسم، نفرین و ...) در علائم آنجا موجود می باشد و شما با فهمیدن آنها میتوانید به راحتی به هدفتان دست پیدا نمایید و کارهایی که چندین نفر در طول یک ماه به آن میرسند شما به تنهایی و یا بهمراه یک یا حداکثر دو نفر دیگر، در عرض یک تا پنج روز میتوانید، به آن دست پیدا نمایید! و نهایتا ثمره تجربه و علمتان را از زمین بگیرید، اما هیچوقت به آثار و میراث فرهنگی بی احترامی نکنید و به آنها صدمه ای وارد ننمایید تا لااقل برای آیندگانمان باقی بماند همانطور که پیشینیان ما برای ما به یادگار گذاشته اند- موفق باشید.

**************************************************************

برای آشنایی با اسرار گنج یابی و آموزش دفینه یابی به 

 پکیج گنج یابی و دفینه یابی سرزمین زرین(شامل 30 کتاب،صدها عکس،نرم افزار و غیره)

مراجعه کنید

پکیچ آموزش گنج یابی سرزمین زرین اولین و کاملترین اثر منحصر به فرد در ایران است که تمام منابع موثق آموزشی و کاربردی را یک جا دارد.

برای دانلود این پکیچ اینجا کلیک کنید

**************************************************************نشانه های مهم گنج

 

آموزش گنج یابی در ایران

 

گنج یابی

 

نشانه های گنج و دفینه

 

دفینه یابی

1395/03/21, 12:15 چاپ

نظرات (0)

امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.